ARISTON CLAS X 28 CF EU
Cena za 1 kus
ARISTON CLAS X je konvenční plynový závěsný kotel typu B1 dle směrnice 813/2013 (ErP). Jedná se o kotel s přirozeným tahem, který má být podle požadavku směrnice připojen pouze ke kouřovodu společnému pro více bytových jednotek ve stávajících budovách, který odvádí zplodiny z místnosti, kde je kotel umístěný.
Tento typ kotle nasává spalovací vzduch přímo z místnosti a je vybaven komínovou klapkou.
Konvenční kotel CLAS X dosahuje vysoké hodnoty účinnosti. K dalšímu zvýšení účinnosti přispívá plně modulační čerpadlo, které snižuje spotřebu kotle. Úspora je také zaručena prostřednictvím funkce AUTO, která brání kolísání teploty ve vytápěných místnostech a přináší maximální tepelný komfort.
Podsvícený LCD displej umožňuje snadnou manipulaci s kotlem a zobrazuje aktuální stav. Kotel je konfigurován pro konektivitu Ariston Net (po dokoupení příslušenství), komunikační protokol prostřednictvím sběrnice Bridgenet®. Kotel lze provozovat v kombinaci se solárními ohřívacími systémy. Kotel je předpřipraven na regulaci pro několik zón a teplot.
Upozornění - výrobce vyžaduje při montáži instalaci magnetického filtru částic, který ochrání před mechanickým poškozením oběhového čerpadla.
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | závěsný, průtokový ohřev TUV |
| Varianta: | konvenční (do komína), hliníkový žebrovaný výměník |
| Jmenovitý výkon při (80-60°C): |
11,6 - 26,6 kW (ohřev TUV 11,7 - 26,6 kW) |
| Účinnost až: |
93 % |
| Odtah spalin: | 125/130 (CF) |
| Objem expanzní nádoby topného okruhu: | 6,5 litrů |
| Ohřev TUV: | průtokový |
| Vnitřní čerpadlo: | ANO - vysoce účinné, elektronicky řízené, modulační, ErP ready |
| Pojistný ventil: | ANO |
| Automatický diagnostický systém: | ANO |
| Automatický odzvdušňovač: | ANO |
| Spalinový senzor: | ANO |
| Připojovací napětí: | 230 V / 50 Hz |
| Podsvícený grafický displej: |
ANO - LCD displej; multifunkční |
| Komunikační protokol BUSD BRIDGENET - pro snadné řízení součástí systémem: | ANO |
| Stupeň krytí: | IP x 5 D |
| Rozměry výška x šířka x hloubka: | 770 x 400 x 315 mm |
| Energetiická třída: |
C (vytápění) / B (ohřev TUV) |
Tento kotel představuje špičkové řešení topení a ohřevu vody při značně snížených energetických nákladech. Tato technologie je zvláště šetrná k životnímu prostředí. Nová řada kotlů nabízí maximální komfort pro konečného uživatele i servis.
Spotřebič musí být instalován v souladu s návodem k obsluze vydaným výrobcem tohoto spotřebiče. Uvedení do provozu musí provést osoba, vlastnící patřičná oprávnění.
K tomuto kotli doporučujeme kvalitní radiátory PURMO.
Provádíme i montáže kotlů včetně zajištění výchozí plynové revize.
| Typ kotle | plynový standartní |
| Provedení | závěsné |
| Odtah spalin | komín |
| Příprava teplé užitkové vody | průtočný ohřev |
| Maximální výkon | 20 - 29,9 kW |
| Barevné provedení | bílá |