ARISTON Lydos Hybrid 100
- hybridní elektrický ohřívač vody
je první elektrický ohřívač vody na bázi tepelného čerpadla, dosahující energetické třídy A, v běžném provozu dokáže ušetřit až 50 % provozních nákladů, oproti ohřívačům třídy B.
Ochranu proti korozi zajišťuje speciální vysoce kvalitní smalt ve spojení s aktivní a magnesiovou anodou. Přídavné elektrické topné těleso má speciální keramickou vrstvu, která zajišťuje jeho dlouhou životnost.
Voda je ve vnitřní nádrži ohřívaná pomocí tepelného čerpadla vzduch – voda. Vysoký topný faktor (COP) zabezpečuje úsporný a efektivní provoz. V případě potřeby je možné aktivovat přídavné topné těleso. Tento ohřívač je možno instalovat pouze ve svislé poloze. Dodávaný kryt brání pohledu na hydraulické připojení a dotváří elegantní tvar tohoto ohřívače.
Tepelné čerpadlo odebírá energii vzduchu z místnosti, v které je instalováno nepotřebuje venkovní vzduch. Teplo vyrobené úsporně tepelným čerpadlem je využito k ohřevu vody ve vestavěném zásobníku pitné vody.
Spotřeba elektrické energie a doba ohřívání pitné vody závisejí na teplotě nasávaného vzduchu. Odběrem tepla je okolní vzduch v instalační místnosti ochlazen o 1 °C až 3 °C. Tepelné čerpadlo zároveň odvlhčuje místnost instalace. Vzniklá voda jez přístroje odváděna odvodem kondenzátu (nebo do zásobníku, který se dodává samostatně). Elektronická regulace usnadňuje nastavení úsporného režimu. V závislosti na napájení elektrickým proudem a aktuálním odběru proběhne automatický ohřev až na nastavenou teplotu.
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | tlakový zásobník, ohřev tepelným čerpadlem |
| Provozní napětí: | 1/N/PE ~220/230V 50 Hz |
| Průměrná spotřeba elektrické energie: | 190 W |
| Max. spotřeba elektrické energie: | 1420 W |
| Maximální teplota při použití tepelného čerpadla: | 53°C |
| Maximální teplota při použití přídavného topného tělesa: | 75°C |
| Doba ohřevu režim i-Memory (▲T=43°C) | 7:03 hod |
| Doba ohřevu režim Boost (▲T=43°C) | 3:13 hod |
| Doba ohřevu režim Green (▲T=43°C) | 12:18 hod |
| Objem: | 100 litrů |
| Elektronická regulace: | ANO s LCD displejem |
| Pracovní teplota okolí: | 12 - 40 °C |
| Přídavné topné těleso: | ANO 1200 W |
| Maximální provozní tlak: | 8 bar |
| Připojení k vodovodnímu rozvodu: | 1/2" - rozteč připojení 100 mm |
| Stupeň elektrického krytí: | IPX4 |
| Hlučnost: | 49 dB |
| Typ chladiva: | R134a |
| Výška x šířka x hloubka (bez sběrné nádoby) | 1153 x 465 x 470 mm |
Spotřebič musí být instalován v souladu s návodem k obsluze vydaným výrobcem tohoto spotřebiče. Uvedení do provozu musí provést osoba, vlastnící patřičná oprávnění!
Prezentační video pro ARISTON LYDOS Hybrid:
| Výška bojleru | 116,0 cm |
| Hloubka bojleru | 47,0 cm |
| Šířka bojleru | 47,0 cm |
| Druh bojleru | s tepelným čerpadlem |
| Tvar bojleru | kulatý (válcový) |
| Umístění | závěsné svislé |
| Objem vody | do 100 l |