ARISTON VELIS PRO 80 EU - rovnováha mezi kompaktními rozměry, energetickou účinností a estetickým tvarem - to je řada elektrických ohřívačů ARISTON VELIS PRO. Tyto ohřívače se vyznačují zesílenou polyuretanovou izolací, příjemným ovládacím panelem a možností svislého nebo horizontálního zavěšení. Jeho hloubka dosahuje pouhých 27 cm. Autodiagnostický systém těchto ohřívačů pomůže detekovat případné závady přístroje. Automatická funkce LEGIONELA pravidelně ohřeje vodu k 80° Celsia, čímž sterilizuje vnitřní prostory zásobníku a zabrání tak růstu a množení bakterií jako je například Legionella pneumophila.
Jako jediný na trhu v ČR má ARISTON VELIS PRO patentovaný způsob ohřevu vody ve dvou zabudovaných nádržích. Dvě nádrže zajistí, že při odběru nedochází k mísení již ohřáté vody s vodou studenou. Glazovaný povrch topných těles, osazení magneziovou anodou a titanový smalt nádob zajistí dlouhou životnost ohřívače.
To je ARISTON VELIS PRO 80 EU
Pro dlouhodově bezporuchový provoz ohřívače je nutné zajistit pravidelnou (cca 2 roky) výměnu magneziových anod, aby se zabránilo tvorbě vodního kamene uvnitř zásobníku.
Bojler Ariston Velis není určen pro provoz na noční proud.
ARISTON VELIS PRO 80 EU:
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: |
závěsný, svislý (i vodorovný), plochý |
| Barva: | bílá |
| Materiál nádoby: | ocel s titanovým smaltem |
| Připojení: | spodní |
| Typ termostatu: | elektronický, LED display |
| Snímání teploty: | přesná NTC čidla |
| Jmenovitý objem: | 65 litrů |
| Náhrada za bojler válcového tvaru: | 125 l |
| Výkon topného tělesa | 2 x 1500 W |
| Připojovací elektr. napětí | 1/N/PE ~ 230V, jištění 10 A |
| Elektrický příkon: | max. 1,5 kW |
| Maximální provozní tlak | 0,9 MPa / 8 Bar |
| Doba ohřevu z 10°C na 55°C | 2h 15min |
| Čas nahřátí 1.sprchy: | 50 minut |
| Objem teplé vody (o teplotě 40°C) | 110 l |
| Hmotnost: | 28 kg |
| Hmotnost naplněného ohřívače: | 74 kg |
| Stupeň elektrického krytí: | IPX4 |
| Výška: | 1066 mm |
|
Hloubka: |
275 mm |
|
Šířka: |
506 mm |
| Bezpečnostní ventil: | ANO |
| Energetická třída: | "B" |
Spotřebič musí být instalován v souladu s návodem k obsluze vydaným výrobcem tohoto spotřebiče. Uvedení do provozu musí provést osoba, vlastnící patřičná oprávnění!
Výhoda plochých bojlerů ARISTON VELIS PRO proti plynové karmě máme popsány zde:
https://www.gas.cz/proc-velis-misto-stare-karmy
A proč je ARISTON VELIS PRO 80 EU chytrý bojler - čtěte zde.
K tomuto bojleru doporučujeme plynové kotle a elektrokotle.
Můžeme provést také montáž bojleru.
Návrat na hlavní stranu GAS.CZ