NIBE COMPACT R 300
Největší z ohřívačů NIBE COMPACT R 300 je vhodný zejména pro instalaci do technické místnosti nebo koupelny. Případně jej lze úspěšně umístit i vedle kuchyňské linky, popř. ledničky.
Stacionární bojler = bojler postavený na zem.
Bojler NIBE COMPACT je tvořen nerezovou nádrží. Tepelná izolace bojleru je provedena z bez freonové PUR pěny (EPS) pro dokonalé izolační vlastnosti ohřívače.
Ohřívač NIBE je z výroby vybaven kombinovaným pojistným a směšovacím ventilem se zpětnou klapkou pro přímé napojení na rozvody studené a teplé vody v domě. Termostat směšovacího ventilu je nastavitelný maximálně do 80°C.
Upozornění, v případě nutnosti připojit expanzní nádobu, musí se použít průtočný typ, který se připojí až na výstup teplé vody směšovací - bezpečnostní armatury, aby se zabránilo tvorbě nežádoucích mikroorganismů.
bojler NIBE COMPACT R-300
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: |
stacionární, hranatý |
| Materiál nádoby: | nerez EN 1.4521 |
| Připojení: | spodní |
| Jmenovitý objem: | 275 litrů |
| Připojovací elektr. napětí pro výkon 1 kW | 1/N/PE ~ 230V, jištění 6 A |
| Připojovací elektr. napětí pro výkon 3 kW | 3/N/PE ~ 3 x 400V, jištění 10 A |
| Elektrický příkon: | 1 kW nebo 3 kW, dle připojení |
| Maximální provozní tlak | 0,9 MPa / 9 Bar |
| Doba ohřevu z 10°C na 45/80°C (1 kW) | 11,5 / 22,5 hod |
| Doba ohřevu z 10°C na 45/80°C (3 kW) | 4,0 / 7,5 hod |
| Hmotnost: | 87 kg |
| Hmotnost naplněného ohřívače: | 362 kg |
| Stupeň elektrického krytí: | IP 24 |
| Výška: | 1710 mm |
|
Hloubka: |
600 mm |
|
Šířka: |
615 mm |
| Bezpečnostní ventil: | ANO |
| Energetická třída: | "B" |
bojler NIBE COMPACT R300
Společnost NIBE mimo tepelných čerpadel a jejich příslušenství dodává na český trh i nerezové elektrické a nepřímotopné ohřívače vody. Nerezové provedení ohřívačů NIBE zajišťuje jejich vysokou životnost při dlouhodobém zachování kvality vody.
Něco málo k NIBE nerezové oceli:
Kvalita použité nerezové oceli má na antikorozní odolnost nádoby pro ohřev vody značnou důležitost. Společnost NIBE zvolila feritickou ocel EN 1.4521. Ta mimo jiné obsahuje 18% chrómu a 2% molybdenu, avšak minimální množství niklu. Protože se jedná o feritickou ocel, není náchylná k napěťové korozi, což znamená, že je odolná proti zvýšenému obsahu chloridů ve vodě.
Vysoký obsah chrómu a zvláště pak obsah molybdenu zlepšují odolnost vůči důlkové korozi. Extrémně nízký obsah niklu je výhodný i z hlediska ochrany zdraví a životního prostředí, protože se při provozu neuvolňují ionty niklu, které se u jiných materiálů mohou uvolňovat během počáteční fáze provozu.
Kromě volby materiálu jsou důležité i jednotlivé fáze zpracování. Výrobní proces u firmy NIBE probíhá způsobem, který vylučuje vznik trhlin. Je důležité, aby po svaření měl povrch nádoby, který přichází do styku s vodou, homogenní složení. Toho se u firmy NIBE dosahuje využitím unikátního procesu moření, kdy dochází k pasivaci povrchu vytvořením rovnoměrné vrstvy oxidu na celém vnitřním povrchu nádoby pro ohřev vody.
Při styku s vodou s extrémně vysokým obsahem chloridů se může projevit důlková koroze, zvláště v kombinaci s vysokým stupněm tvrdosti vody, kdy dochází k usazování vodního kamene. V těchto případech se nemůže kyslík přirozeně obsažený ve vodě dostat na povrch oceli a koroze může probíhat pod nánosem vodního kamene.
A víte, jak vybrat správný bojler právě pro Vás? Klikněte zde a my Vám poradíme, včetně nejčastějších otázek a správných odpovědí spojených s provozem bojlerů.
Spotřebič musí být instalován v souladu s návodem k obsluze vydaným výrobcem tohoto spotřebiče. Uvedení do provozu musí provést osoba, vlastnící patřičná oprávnění!
Můžeme provést také montáž bojleru.
Návrat na hlavní stranu GAS.CZ
| Výška bojleru | 171,0 cm |
| Hloubka bojleru | 60,0 cm |
| Šířka bojleru | 61,5 cm |
| Druh bojleru | elektrický |
| Tvar bojleru | hranatý |
| Umístění | stacionární |
| Objem vody | do 300 l |