bojler t Dražic s tepelným čerpadlem o objemu 250 l
Výrobek AQUA HP 250 tvoří tepelná čerpadlo pro přípravu teplé vody s objemem zásobníku 250. litrů. AQUA HP 250 je zařízení určené pro zásobování více odběrných míst s přehlednou a jednoduchou elektronickou regulací s LCD displejem. Ochranu proti korozi zajišťuje speciální vysoce kvalitní smalt vypálený při konstantní teplotě 850 °C.
Voda je ve vnitřní nádrži ohřívaná pomocí tepelného čerpadla vzduch – voda až do teploty 55 °C. Vysoký topný faktor (COP) zabezpečuje úsporný a efektivní provoz. V případě potřeby je možné aktivovat přídavné topné těleso. AQUA HP 250 je určený pro stacionární instalaci.
Tepelné čerpadlo odebírá energii vzduchu z místnosti, v které je instalováno a nepotřebuje venkovní vzduch. Teplo vyrobené úsporně tepelným čerpadlem je využito k ohřevu vody ve vestavěném zásobníku pitné vody.
Spotřeba elektrické energie a doba ohřívání pitné vody závisejí na teplotě nasávaného vzduchu. Odběrem tepla je okolní vzduch v instalační místnosti ochlazen o 1 °C až 3 °C. Tepelné čerpadlo zároveň odvlhčuje místnost instalace. Vzniklá voda jez přístroje odváděna odvodem kondenzátu. Zásobník teplé pitné vody je z důvodu ochrany proti korozi zevnitř opatřen speciálním smaltem a navíc je vybaven ochrannou anodou.
Dražice AQUA HP 250 / 2,2 kW
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | tlakový zásobník, ohřev tepelným čerpadlem |
| Provozní napětí: | 1/N/PE ~230V 50 Hz |
| Objem: | 250 litrů |
| Objem použitelné vody 40 °C: | 323 litrů |
| Elektronická regulace: | ANO s LCD displejem |
| Pracovní teplota okolí: | -5 až +40 °C |
| Topný faktor COP: | 3,61 |
| Průměrný tepelný výkon tepelného čerpadla: | 1800 W |
| Maximální teplota ohřátá tepelným čerpadlem: | 60 °C |
| Elektrický příkon bez elektrického pomocného tělesa (střední/maximální) | 400/700 W |
| Maximální provozní proud (bez topného příd. tělesa/ s příd. topným tělesem) | 3,2 / 9,5 A |
| Doba ohřevu tepelným čerpadlem: | 5:36 hod. |
| Maximální provozní tlak: | 0,7 MPa |
| Anoda: | Ano hořčíková (11/4") |
| Přídavné topné těleso: | ANO 2200 W |
| Připojení k vodovodnímu rozvodu: | G1" |
| Tloušťka izolace: | 50 mm |
| Stupeň elektrického krytí: | IPX1 |
| Hlučnost: | 51 dB |
| Průtok vzduchu: | 450 m3/hod |
| Chladivo/množství chladiva: | R134a / 1,2 kg |
| Výška x šířka x hloubka | 1970 x 580 x 580 |
| Hmotnost bez vody | 100 kg |
| Energetická třída | A+ |
Důrazně doporučujeme instalaci expanzní nádoby REFIX DD 12/10.
Spotřebič musí být instalován v souladu s návodem k obsluze vydaným výrobcem tohoto spotřebiče. Uvedení do provozu musí provést osoba, vlastnící patřičná oprávnění! Toto musí být zaznamenáno v záručním listě.
Zpět na bojlery s tepelným čerpadlem.
Montáž bojleru s TČ zde.
Zpět na hlavní stranu GAS-TM.sk
| Šířka bojleru | 58,0 cm |
| Výška bojleru | 197,0 cm |
| Hloubka bojleru | 58,0 cm |
| Druh bojleru | s tepelným čerpadlem |
| Tvar bojleru | hranatý |
| Umístění | stacionární |
| Objem vody | do 300 l |