Ohřev teplé vody pomocí slunečních kolektorů je typickým příkladem využití sluneční energie. Systém je poměrně jednoduchý, účinný a spolehlivý. Dobře navržené kvalitní zařízení dokáže ušetřit až 70 % ročních nákladů spojených s přípravou teplé vody. Solární systém je nutno řídit regulátorem, který spíná čerpadlovou jednotku podle teplotního rozdílu mezi slunečními kolektory a zásobníkem teplé vody.
V případě potřeby je možný dohřev teplé vody pomocí topné jednotky TJ 6/4“, která se dodává samostatně nebo pomocí horního výměníku s použitím dalšího zdroje tepla (kotle). Nebo lze doplnit o topnou jednotku TPK 150-8/2,2 kW do čistícího otvoru.
Pojistný ventil není součástí balení.
DRAŽICE OKC 300 NTRR/SOL
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | stacionární, svislý, válec |
| Vnitřní nádoba |
smaltovaná ocel |
| Možnost instalace topného tělesa: |
ANO - topná jednotka TJ 6/4" dle specifikace (2 až 4,5 kW s prodlouženou chladnou částí) |
| Objem: | 275 litrů |
| Připojovací napětí: |
Dle topné jednotky |
| Elektrické krytí: |
IP 42 |
| Hmotnost bez vody: |
111 kg |
| Počet výměníků: |
2 |
| Teplosněnná plocha výměníku horní / spodní | 0,8 m2 / 1,2 m2 |
| Objem výměníku horní / spodní | 5,5 litru / 8,5 litru |
| Výkon výměníku při průtoku 720 litrů 80°C topné vody horní / dolní | 19 kW / 29 kW |
| Doba ohřevu výměníkem z 10 °C na 60 °C | 25 min / 33 min |
| Výška: | 1791 mm |
| Šířka: | 678 mm |
| Revizní otvor: | ANO |
| Jmenovitý přetlak: | 1,0 MPa |
| Síla izolace: | 48 mm |
| Statická ztráta: |
85 |
| Třída energetické účinnosti | C |
DRAŽICE OKC 300 NTRR/SOL
K tomuto bojleru doporučujeme plynové kotle a elektrokotle.
| Druh bojleru | nepřímoohřívaný |
| Tvar bojleru | kulatý (válcový) |
| Umístění | stacionární |
| Objem vody | do 500 l |