Plynové ohřívače vody jsou certifikované dle nařízení EU 2016/426. Ohřívače jsou konstruovány pro provoz na zemní plyn, nebo LPG (po výměně trysek). Objemná spalovací komora, velká teplosměnná plocha a kvalitní izolace zabezpečují účinnost ohřevu vody 86 %, což přináší značné úspory nákladů na spotřebu paliva a omezuje tvorbu vodního kamene uvnitř tanku. Ohřívače jsou vybaveny bezpečnostní pojistkou spalin, která odstaví zařízení z provozu v případě závady na komínovém systému. Vnitřní povrch tanku je ošetřen smaltem a ohřívače jsou osazeny vyměnitelnou magneziovou anodou pro ochranu vnitřního povrchu tanku (doporučená výměna cca 2 roky). Každý ohřívač prochází před expedicí tlakovou zkouškou těsnosti.
Pro dlouhodobě bezporuchový provoz ohřívače je nutné instalovat společně s ohřívačem vody i vhodnou expanzní nádobu (což je i záruční podmínka výrobce a dodává se samostaně), a dále pravidelnou (cca 2 roky) kontrolu ohřívače s případnou výměnou magneziové anody.
ENBRA ENBRA BGM/11Q/BD
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | stacionární, válcový |
| Záruka při dodržení pokynů výrobce: | 5 roky na tlakovou nádobu, 2 roky na ostatní díly |
| Odvod spalin: | do komína |
| Objem: | 115 litrů |
| Příkon: | 8,2 kW |
| Kapacita ohřevu - teplota vody v ohřívači před odběrem 60 °C, termostat nastaven na 60 °C, vstupní voda 15 °C, výstupní voda mixovaná na 60 °C |
132 l/hod |
| Maximální provozní tlak: | 6,0 Bar |
| Výška celková: | 1150 mm |
| Průměr: | 490 mm |
| Odtah spalin průměr: | 80 mm |
| Připojení vody: | 3/4" |
| Příruba pro recirkulaci: |
ANO |
| Připojení plynu: | 1/2 " |
| Typ plynu: |
Zemní plyn, Propan-Butan (po úpravě) |
| Bezpečnostní čidlo spalin: | ANO |
| Havarijní termostat: | ANO (součást plynového regulačního ventilu) |
| Zapalování: | piezotlačítko |
| Bezpečnostní ventil: | ANO 8 Bar |
| Regulace teploty: |
ANO otočný ovladač |
| Magneziová anoda: |
ANO (vyměnitelná) |
| Energetická třída |
"B" |
Instalaci zařízení spí učinit pouze osoba vlastnící potřebná oprávnění.
Návrat na hlavní stranu GAS.
| Hloubka bojleru | 49,0 cm |
| Šířka bojleru | 49,0 cm |
| Výška bojleru | 115,0 cm |
| Druh bojleru | plynový |
| Tvar bojleru | kulatý (válcový) |
| Umístění | stacionární |
| Objem vody | do 130 l |