HAAS+SOHN GENF II Ruivona, vložka Jonava IV
Jednoducho nastaviteľná krbová stavebnice.
Prirodzené teplo, praskajúci, útulný oheň v krbe a príjemné teplo v miestnosti. Užite si "luxus" vlastného krbu. Obstavby HAAS + SOHN vyjadrujú kultivovanú kultúru bývania a snúbi element ohňa s vysoko kvalitnými materiálmi a ušľachtilým dizajnom, rovnako ako najmodernejšou a vyspelou technikou spaľovania.
Krbová obestavba HAAS-SOHN GENF II s vložkou JONAVA IV
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Doporučené zaústění kouřovodu minimálně: | 1550 mm |
| Římsa | masivní dubové dřevo |
| Odkládací plocha | kámen Ruivona |
| Provedení krbové vložky: | černá |
| Dvířka provedení: | smaltovaná dvířka |
| Rozsah výkonu: | 2,9 - 9,2 kW |
| Vývod kouřovodu: | horní nebo zadní |
| Průměr kouřovodu: | 180 mm |
| Tah komínu (minimální): | 12 Pa |
| Palivo: | dřevo, ekobrikety |
| Délka polen: | 45 cm |
| Účinnost: | 82 % |
| Vyhřívaný prostor: | 50 - 165 m3 |
| Rozměry obestavby: | 1940 x 1130 x 760 |
| Hmotnost kompletu : | 445 kg |
| Nepřetržitý provoz: | ANO |
| Přívod externího vzduchu: | ANO |
| Spotřeba paliva | 0,7 -2,5 kg / hod |
Nabízíme jednoplášťové celoplechové krbové vložky s vyzdívkou ze silného šamotu (5 cm) a s účinností přesahující 80%! Všechny modely teplovzdušných krbových vložek jsou díky externímu přisávání vzduchu (CPV) vhodné i do nízkoenergetických či pasivních domů. Výhodou ocelové vložky je šetrnější provoz pro obytné prostředí z důvodu nižší povrchové teploty oproti vložce litinové. Díky šamotové vyzdívce topeniště má také vyšší akumulaci tepla a stabilnější provozní teploty. Charakteristická je větší svítivost ohniště do prostoru.
Životnost litinové a ocelové vložky je v dnešní době srovnatelná. Na rozdíl od vložky dvouplášťové, která se přehřívá a potřebuje ventilátor, poskytuje jeden plášť i další výhody. Teplo, které vložka vydává, ohřívá i vzduch v meziprostoru mezi vložkou a obestavbou. Ta zároveň i teplo akumuluje. Výhodou je, že prostor mezi obezdívkou a krbovou vložkou je dostatečně veliký a tudíž se naráz ohřívá velké množství vzduchu. Díky dostatečně velkým mřížkám nedochází k přehřívání – na rozdíl od dvouplášťových, kde je nutný ventilátor pro zrychlení proudění vzduchu.
Všechny krbové vložky firmy HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. splňují evropskou normu EN 13 229. Kvalita krbových vložek je ověřována v Evropě uznávanými zkušebnami a splňují veškeré podmínky ekologického a bezpečného provozu.
Před topeniště doporučujeme umístit nehořlavou podložku k zabránění vzniku požáru při vypadnutí hořících oharků. Lze použít skleněné profily, vyberete zde.
Príslušenstvo ku krbom tu.