- lahvově zelené kachle
- univerzální vývod uprostřed sporáku
- dřevěné doplňky
- rustikální, elegantní styl
Kamna KVS MORAVIA typ 9190 Simon jsou konstruovaná na spalování pevného paliva, jako jsou dřevo a dřevěné brikety.
Tento typ propojuje výhody krbových kamen a sporáku, protože kromě vaření a vytápění okouzluje tím, že je možné vidět i plápolající oheň přes prosklená dvířka topeniště. Materiály použité při výrobě tohoto typu jsou podobné ve srovnání s ostatními typy spotřebičů KVS MORAVIA.
Topeniště je tvořeno tradičně šamotovými deskami o síle 40 mm a robustním litinovým dnem s otočným litinovým roštem. Dvířka topeniště jsou prosklená. Ve spodní části kamen jsou dvířka popelníku. Držadla dvířek mají dřevěné rukojeti – při provozu nejsou tak žhavé a lze s nimi manipulovat holou rukou. Tento typ má rozměr vstupních dvířek do topeniště - šířka 160 mm x výška 175 mm, to umožňuje vkládat polena o průměru do 150 mm a délce do 300 mm.
Intenzita hoření se reguluje přívodem primárního a sekundárního vzduchu. Primární vzduch se ovládá na dvířkách popelníku pomocí vzduchové růžice. Další předehřátý vzduch je přisáván do topeniště pomocí otvorů v zadní dopalovací stěně, tento vzduch není regulovatelný. Dále se na spalování podílí vzduch, který je přisáván drážkami dvířek topeniště, tento rovněž nelze regulovat. Vlivem přívodu těchto dalších vzduchů dochází v topeništi k tzv. dvojitému spalování, kdy jsou plyny vytvořené během hoření ještě jednou spáleny. Díky tomuto procesu dochází k efektivnějšímu využití přiloženého paliva v maximální možné míře a zvyšuje se účinnost spotřebiče.
KVS MORAVIA SIMON VSP 9190 zelená
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | zelená |
| Rozsah výkonu: | 7,0 - 9,0 kW |
| Nominální výkon: | 7,0 kW |
| Vývod kouřovodu: | horní / zadní |
| Průměr kouřovodu: | 120 mm |
| Tah komínu (minimální): | 12 Pa |
| Palivo: | dřevo, dřevěné brikety |
| Délka polen: | až 30 cm |
| Účinnost: | 82,0% |
| Vyhřívaný prostor: | až 150 m3 |
| Rozměry: (š x v x h): | 400 x 855 x 600 mm |
| Rozměry topeniště: (š x v x h): | 225 x 350 x 320 mm |
| Hmotnost: | 121 kg |
| Externí přívod vzduchu: | Ne |
| Spotřeba paliva: | 1,39 kg/h |
KVS MORAVIA SIMON VSP 9190 bordó
Výhody:
Kamna na pevná paliva KVS MORAVIA typ 9190 Simon jsou určena k vytápění, vaření a ohřívání pokrmů. Topeniště umožňuje použiti polen o délce do 300 mm a průměru do 150 mm. Kamna Simon v designu rustikálního stylu si získala již řadu zákazníků, kteří oceňují především jejich vzhled, prosklená dvířka topeniště a možnost ohřevu či vaření pokrmů díky plotně, kterou jsou tato kamna opatřena. Kamna se hodí jak do starších tak i do moderních interiérů. Ideální je umístit tyto kamna do volného prostoru, protože jsou svou konstrukcí předurčena hlavně k vytápění. Sálavé teplo do prostoru je vyzařováno všemi směry nejvíce však zepředu a plotnou.
Kouřovody pro tyto kamna naleznete zde: Kouřovody průměru 120 mm
Návrat na hlavní stranu GAS-TM.sk
| Typ | kuchyňské sporáky na pevná paliva |
| Materiál | ocel / keramika |
| Účinnost | více než 80 % |
| Výkon | do 7 kW |
| Sálavá kamna | Ano |
| Konvenční kamna | Ano |
| Průměr kouřovodu | 120 mm |
| Vývod kouřovodu | horní a zadní |
| Duální spalování | Ano |
| Terciální spalování | Ano |
| Maximální délka polen | 25 cm |