Tento elektrický tlakový zásobníkový ohřívač vody lze doporučit všude tam, kde je požadavek na odběr teplé vody z jednoho, ale i více odběrných míst. Pro provoz v tlakovém systému je nutno na přívod studené vody do ohřívače osadit bezpečnostní tlakový ventil! Zásobník je vyroben z ocelového plechu s povrchovou úpravou proti korozi. Vnitřní prostor nádoby je opatřen kvalitním smaltem fixovaným při teplotě 850 °C, což zaručuje její dlouhou životnost. Barevná úprava pláště bojleru v barvě bílé.
Pro dlouhodobě bezporuchový provoz ohřívače je nutné zajistit pravidelnou (cca 2 roky) výměnu hořčíkové anody, aby se zabránilo tvorbě vodního kamene uvnitř zásobníku. Zásobník je opatřen termostatem teploty, který má možnost nastravení teploty od 10°C do 65°C. Při požadavku na změnu teploty stačí pootočit ovládacím knoflíkem. Součástí bojleru je zabudovaná bezpečnostní (havarijní) teplotní pojistka (sdružená v termostatu) , která přístroj vypne při překročení kritické teploty. Tento zásobníkový ohřívač lze při správném připojení použít i pro beztlakou vodovodní baterii, toto je možné pouze při instalaci pro jedno odběrové místo.
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: |
svislá nástěnná montáž |
| Barva: | bílá |
| Materiál nádoby: | ocel smaltovaná |
| Připojení: | spodní |
| Typ termostatu: | mechanický se zabudovanou teplotní pojistkou |
| Objem zásobníku: | 116,4 litru |
| Výkon topného tělesa | 2000 W |
| Připojovací elektr. napětí | 1/N/PE ~ 230V, jmenovitý proud 8,7 A |
| Elektrický příkon: | max. 2 kW |
| Maximální provozní tlak | 0,6 MPa až 0,9 MPa / 6 Bar až 9 Bar |
| Doba ohřevu z 10°C na 65°C | 3 hodiny 55 minut |
| Hmotnost s vodou : | 155 kg |
| Stupeň elektrického krytí: | IP23 |
| Výška: | 1090 mm |
|
Šířka: |
454 mm |
|
Hloubka: |
461 mm |
|
Rozteč instalačních vývodů: |
100 mm |
|
Přípojka studená / teplá voda: |
G1/2" / G1/2" |
|
Rozteč šroubů závěsu: |
350 mm |
|
Udávaný zátěžový profil: |
L |
| Energetická třída: | "D" |
Spotřebič musí být instalován v souladu s návodem k obsluze vydaným výrobcem tohoto spotřebiče. Uvedení do provozu musí provést osoba, vlastnící patřičná oprávnění!
| Šířka bojleru | 45,5 cm |
| Výška bojleru | 109,0 cm |
| Hloubka bojleru | 46,0 cm |
| Druh bojleru | elektrický |
| Tvar bojleru | kulatý (válcový) |
| Umístění | závěsné svislé |
| Objem vody | do 130 l |