Pravé připojení trubkového výměníku
Tento kombinovaný tlakový zásobníkový ohřívač vody lze doporučit všude tam, kde je požadavek na odběr teplé vody z jednoho, ale i více odběrných míst. Pro provoz v tlakovém systému je nutno na přívod studené vody do ohřívače osadit bezpečnostní tlakový ventil! Zásobník je vyroben z ocelového plechu s povrchovou úpravou proti korozi. Vnitřní prostor nádoby je opatřen kvalitním smaltem fixovaným při teplotě 850 °C, což zaručuje její dlouhou životnost. Úprava pláště bojleru je v barvě bílé.
Pro dlouhodobě bezporuchový provoz ohřívače je nutné zajistit pravidelnou (cca 2 roky) výměnu hořčíkové anody, aby se zabránilo tvorbě vodního kamene uvnitř zásobníku.
Zásobník je opatřen termostatem teploty pro ohřev pomocí elektrické energie, který má možnost nastavení teploty od 10°C do 65°C. Při požadavku na změnu teploty stačí pootočit ovládacím knoflíkem. Součástí bojleru je zabudovaná bezpečnostní (havarijní) teplotní pojistka (sdružená v termostatu) , která přístroj, je-li ohříván elektrickým ohřevem, vypne při překročení kritické teploty. Elektrický ohřev je indikován vestavěnou kontrolkou. Zásobník je doplněn o trubkový výměník pro připojení k externímu zdroji tepla (ústřední vytápění). Bojler je možno připojit i na cirkulaci, přípojka je ukryta pod plastovým krytem v horní části ohřívače. Tento zásobníkový ohřívač lze při správném připojení použít i pro beztlakou vodovodní baterii, toto je možné pouze při instalaci pro jedno odběrové místo.
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: |
kombinovaný, svislý, pravé připojení topného výměníku |
| Barva: | bílá |
| Materiál nádoby: | ocel smaltovaná |
| Připojení užitné vody: | spodní, rozteč 100 mm; G1/2" |
| Připojení topného výměníku: |
pravé; rozteč 340 mm; G3/4" |
| Výměník: |
trubkový, teplosměnná plocha 0,4 m2; výkon 10,55 kW |
| Typ elektrického termostatu: | mechanický se zabudovanou teplotní pojistkou |
| Objem zásobníku: | 114,5 litru |
| Výkon topného tělesa | 2000 W |
| Připojovací elektr. napětí | 1/N/PE ~ 230V, jmenovitý proud 8,7 A |
| Elektrický příkon: | max. 2 kW |
| Maximální provozní tlak | 0,6 MPa až 0,9 MPa / 6 Bar až 9 Bar |
| Doba ohřevu z 10°C na 65°C - elektrický ohřev / ohřev výměníkem |
3 hodiny 55 minut / 28 minut |
| Hmotnost s vodou : | 159 kg |
| Stupeň elektrického krytí: | IP23 |
| Výška: | 1090 mm |
|
Šířka: |
454 mm |
|
Hloubka: |
461 mm |
|
Rozteč šroubů závěsu: |
350 mm |
|
Udávaný zátěžový profil: |
L |
| Energetická třída: | "D" |
Spotřebič musí být instalován v souladu s návodem k obsluze vydaným výrobcem tohoto spotřebiče. Uvedení do provozu musí provést osoba, vlastnící patřičná oprávnění!
| Hloubka bojleru | 46,0 cm |
| Šířka bojleru | 45,5 cm |
| Výška bojleru | 109,0 cm |
| Druh bojleru | kombinovaný |
| Tvar bojleru | kulatý (válcový) |
| Umístění | závěsné svislé |
| Objem vody | do 130 l |