Tento elektrický tlakový zásobníkový ohřívač vody lze doporučit všude tam, kde je požadavek na odběr teplé vody z jednoho, ale i více odběrných míst. Pro provoz v tlakovém systému je nutno na přívod studené vody do odřívače osadit bezpečnostní tlakový ventil! Zásobník je vyroben z ocelového plechu s povrchovou úpravou proti korozi. Vnitřní prostor nádoby je opatřen kvalitním smaltem fixovaným při teplotě 850 °C, což zaručuje její dlouhou životnost.
Pro dlouhodobě bezporuchový provoz ohřívače je nutné zajistit pravidelnou (cca 2 roky) výměnu hořčíkové anody, aby se zabránilo tvorbě vodního kamene uvnitř zásobníku. Zásobník je opatřen otočným voličem teploty, kde lze nastavit protizámrznou funkci ohřívače, ECO provoz nebo maximální teplotu do 75 °C. V zásobníku je zabudovaná bezpečnostní (havarijní) teplotní pojistka, která přístroj vypne při překročení kritické teploty. Tento zásobníkový ohřívač lze při správném připojení použít i pro beztlakou vodovodní baterii, toto je možné pouze při instalaci pro jedno odběrové místo.
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: |
nad umyvadlo |
| Barva: | bílá |
| Materiál nádoby: | ocel s titanovým smaltem |
| Připojení: | spodní |
| Typ termostatu: | mechanický |
| Snímání teploty: | kapilární snímač |
| Jmenovitý objem zásobníku: | 14,8 litru |
| Výkon topného tělesa | 2000 W |
| Připojovací elektr. napětí | 1/N/PE ~ 230V, jmenovitý proud 8,7 A |
| Elektrický příkon: | max. 2 kW |
| Maximální provozní tlak | 0,6 MPa / 6 Bar |
| Doba ohřevu z 10°C na 55°C | 29 minut |
| Hmotnost s vodou : | 26 kg |
| Stupeň elektrického krytí: | IP24 |
| Výška: | 500 mm |
|
Šířka: |
350 mm |
|
Hloubka: |
310 mm |
|
Rozteč instalačních vývodů: |
100 mm |
|
Přípojka studená / teplá voda: |
G1/2" / G1/2" |
| Energetická třída: | "A" |
Spotřebič musí být instalován v souladu s návodem k obsluze vydaným výrobcem tohoto spotřebiče. Uvedení do provozu musí provést osoba, vlastnící patřičná oprávnění!