kotel MORATOP HELIOS ECO je novou generací plynových kotlů, které svou vybaveností a technickým zpracováním dosahují vysoké úrovně a řadí se tak mezi špičku ve své třídě. Vodou chlazený hořák umožňuje snížení škodlivých emisí a tím kotel plní přísnou normu NOx5.
Odtak spalin atmosférický (do komínu) 130 mm. Tento kotel slouží k vytápění a průtokovém ohřevu teplé užitkové vody v bytech, menších rodinných domech či drobných provozovnách.
Spotřebič musí být instalován v souladu s návodem k obsluze vydaným výrobcem tohoto spotřebiče. Uvedení do provozu musí provést osoba, vlastnící patřičná oprávnění, která instalaci zaznamená v záručním listě!
Pro zachování dlouhodobé funkčnosti oběhového čerpadla důrazně doporučujeme instalovat magnetický filtr částic. Toto je i záruční podmínka kotle. Většina teplovodních ústředních vytápění trpí hromaděním kalů a usazenin. Tyto usazeniny jsou obvykle směsí oxidů železa, vápníku, malých částic písku, odpadu po svařování, neželezných kovových šupin, barevných částic a jiného nežádoucího materiálu. Pokud je této vodní směsi umožněno cirkulovat v systému, může dojít k opotřebení a předčasnému selhání čerpadla a ventilů nebo se mohou usazovat a způsobují ucpání a tím narušovat rovnováhu systému. To vede ke ztrátám účinnosti kotle a celého systému.
MORATOP HELIOS 18 KK ECO
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | závěsný, průtokový ohřev TUV |
| Varianta: | komínová (atmosférická) |
| Druh plynu: |
zemní plyn (nelze upravit) |
| Jmenovitý výkon | 7,3 - 20,0 kW (lze modulovat) |
| Účinnost až | až 93 % |
| Odtah spalin: | atmosférický 130 mm |
| Super tichý provoz: |
ANO |
| Ohřev TUV ( o rozdíl teplot 25°C): | průtokový 10,5 litru za minutu |
| Vnitřní čerpadlo: | ANO - vysoce účinné, elektronicky řízené, modulační, ErP ready |
| Pojistný ventil: | ANO |
| Automatický diagnostický systém: | ANO |
| Automatický odzvdušňovač: | ANO |
| Spalinový senzor: | ANO |
| Připojovací napětí: | 230 V / 50 Hz |
| Zabudovaná expanzní nádoba topení: | ANO 8 litrů |
| Podsvícený grafický displej: |
ANO - displej |
| Komunikační protokol BUSD BRIDGENET - pro snadné řízení součástí systémem: | ANO |
| Stupeň krytí: | IP 45 |
| Rozměry výška x šířka x hloubka: | 810 x 400 x 340 mm |
| Energetická třída vytápění / ohřev teplé vody |
C / B |
Bezpečnostní prvky:
Brano Moravia je tradiční český výrobce plynových nástěnných kotlů s veškerým příslušenstvím, plynových průtokových ohřívačů vody a elektrických nástěnných kotlů.
Firma MORATOP nabízí vysoce kvalitní, úsporné a moderní spotřebiče, které lze instalovat kdekoli v bytě či domě.
Při výrobě v novém závodě v Uničově využívá firma BranoMOravia nejmodernějších výrobních technologií, přispívajících ke snížení celkového zatížení životního prostředí.
Jsme AUTORIZOVANÝ SERVIS zn. BRANO (divize MORA-TOP).
| Typ kotle | plynový standartní |
| Provedení | závěsné |
| Odtah spalin | komín |
| Příprava teplé užitkové vody | průtočný ohřev |
| Maximální výkon | 10 - 19,9 kW |
| Barevné provedení | bílá |