HELIOS ECO je novou generací plynových kotlů, které svou vybaveností a technickým zpracováním dosahují vysoké úrovně a řadí se tak mezi špičku ve své třídě. Vodou chlazený hořák umožňuje snížení škodlivých emisí a tím kotel plní přísnou normu NOx5.
Tento kotel slouží k vytápění v bytech, menších rodinných domech či drobných provozovnách. Po dokoupení rozšiřijící sady je možno připojit externí zásobník teplé užitkové vody.
Spotřebič musí být instalován v souladu s návodem k obsluze vydaným výrobcem tohoto spotřebiče. Uvedení do provozu musí provést osoba, vlastnící patřičná oprávnění, která instalaci zaznamená v záručním listě!
Pro zachování dlouhodobé funkčnosti oběhového čerpadla důrazně doporučujeme instalovat magnetický filtr částic. Toto je i záruční podmínka kotle. Většina teplovodních ústředních vytápění trpí hromaděním kalů a usazenin. Tyto usazeniny jsou obvykle směsí oxidů železa, vápníku, malých částic písku, odpadu po svařování, neželezných kovových šupin, barevných částic a jiného nežádoucího materiálu. Pokud je této vodní směsi umožněno cirkulovat v systému, může dojít k opotřebení a předčasnému selhání čerpadla a ventilů nebo se mohou usazovat a způsobují ucpání a tím narušovat rovnováhu systému. To vede ke ztrátám účinnosti kotle a celého systému.
MORATOP HELIOS 18 SK ECO
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | závěsný jen topení |
| Varianta: | konínový (atmosférický) |
| Druh plynu: |
zemní plyn (nelze upravit) |
| Jmenovitý výkon | 10,2 -18,6 kW |
| Účinnost až | až 93 % |
| Odtah spalin: | komínový 130 mm |
| Trojcestný ventil: | NE (lze dokoupit sadu rozšíření) |
| Super tichý provoz: |
ANO |
| Vnitřní čerpadlo: | ANO - vysoce účinné, elektronicky řízené, modulační, ErP ready |
| Pojistný ventil: | ANO |
| Automatický diagnostický systém: | ANO |
| Automatický odzvdušňovač: | ANO |
| Spalinový senzor: | ANO |
| Připojovací napětí: | 230 V / 50 Hz |
| Zabudovaná expanzní nádoba topení: | ANO 8 litrů |
| Podsvícený grafický displej: |
ANO - displej |
| Komunikační protokol BUSD BRIDGENET - pro snadné řízení součástí systémem: | ANO |
| Stupeň krytí: | IP 45 |
| Rozměry výška x šířka x hloubka: | 810 x 400 x 340 mm |
| Energetická třída vytápění / ohřev teplé vody |
C |
Bezpečnostní prvky:
BranoMoravia je tradiční český výrobce plynových nástěnných kotlů s veškerým příslušenstvím, plynových průtokových ohřívačů vody a elektrických nástěnných kotlů.
Firma BranoMoravia nabízí vysoce kvalitní, úsporné a moderní spotřebiče, které lze instalovat kdekoli v bytě či domě.
Při výrobě v novém závodě v Uničově využívá firma BranoMoravia nejmodernějších výrobních technologií, přispívajících ke snížení celkového zatížení životního prostředí.
K plynovému kotli MORATOP se výborně hodí zásobníky teplé vody DZ Dražice.
Jsme AUTORIZOVANÝ SERVIS zn. MORATOP (divize BranoMoravia).
| Typ kotle | plynový standartní |
| Provedení | závěsné |
| Odtah spalin | komín |
| Příprava teplé užitkové vody | bez ohřevu - pouze topení |
| Maximální výkon | 10 - 19,9 kW |
| Barevné provedení | bílá |