V současné době představuje tento spotřebič levné a úsporné řešení ohřevu teplé užitkové vody pro domácnosti. Ohřívač je jednoduché konstrukce s ochranou nádoby smaltem.
Je to závěsný ohřívač vody s odtahem spalin do komína, s nízkým obsahem NOx ve spalinách spňující požadavky norem ErP 26/09/2018.
Je vybaven piezoelektrickým zapalovacím systémem a hořčíkovou anodou pro ochranu vnitřní smaltované nádoby. Kompaktní rozměry a skutečnost, že nevyžaduje elektrické připojení, umožňují jednak snadnou instalaci bojleru a také jednoduchou obsluhu, údržbu a dlouhý bezproblémový provoz.
Velkou předností je Jeho provoz i při minimálním tlaku vstupní vody. Tento plynový ohřívač je možno po přestavbě provozovat na propan butan.
Pro dlouhodobě bezporuchový provoz ohřívače je nutné zajistit pravidelnou (cca 2 roky) kontrolu a případnou výměnu magneziové anody.
Záruční podmínka výrobce k tomuto výrobku je současná instalace vhodné expanzní nádoby, která vyrovnává tlak v ohřívači z důvodu tepelné roztažnosti vody a také eliminuje tlakové rázy při používání pákových baterií.
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: |
plynový závěsný (na stěnu) |
| Barva: | bílá |
| Materiál nádoby: | smaltovaná ocel |
| Odtah spalin: | do komínu (přirozený tah) |
| Připojení vody : | G 1/2" |
| Připojení plynu: |
G 1/2" |
| Připojení komínu: |
81 mm |
| Jmenovitý objem zásobníku: | 95 litrů |
| Příkon: | 5,0 kW |
| Výkon: |
4,3 kW |
| Připojovací elektr. napětí | nepřipojuje se |
| Maximální provozní tlak | 8 Bar (0,8 MPa) |
| Doba ohřevu z 10°C na 55°C | 57 minut |
| Hmotnost s vodou : | 132 kg |
| Výška bez spodního krytu: | 1018 mm |
|
Šířka: |
450 mm |
|
Hloubka: |
510 mm |
|
Zátěžový profil: |
M |
|
Druh plynu / průměrná spotřeba za hodinu |
|
|
Doporučená expanzní nádoba: |
8/10 (litry/bar) |
| Energetická třída: | "B" |
Spotřebič musí být instalován v souladu s návodem k obsluze vydaným výrobcem tohoto spotřebiče. Uvedení do provozu musí provést osoba, vlastnící patřičná oprávnění!
| Výška bojleru | 102,0 cm |
| Hloubka bojleru | 51,0 cm |
| Šířka bojleru | 45,0 cm |
| Druh bojleru | plynový |
| Tvar bojleru | kulatý (válcový) |
| Umístění | závěsné svislé |
| Objem vody | do 100 l |