- možnost akumulace (volitelné příslušenství)
Písmeno „H“ v názvu kamen SONE G H napovídá, že jde o akumulační verzi krbových kamen. Pro speciální akumulační tvarovky je vyhrazen prostor nad spalovací komorou, kde je akumulace tepelné energie nejefektivnější.
Krbová kamna jsou zejména při použití akumulace vhodná pro nízkoenergetické domy. Disponují systémem CPV – centrální přívod externího vzduchu. Konstrukce kamen umožňuje horního nebo zadní připojení odvod spalin. Sklo dvířek z vnitřní strany omývá proudící sekundární vzduch a díky tomu nedochází k usazování nečistot. Spalovací komora je vyložena šamotovými tvarovkami. Regulaci primárního a sekundárního přívodu vzduchu lze řídit jediným ovládacím prvkem. Kamna jsou připravena pro doplnění akumulačními prvky, jedná se o volitelné příslušenství.
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení | ocel / kámen serpentin |
| Průměr kouřovodu |
150 mm |
| Jmenovitý výkon | 6 kW |
| Regulovatelný výkon | 3,2 - 8,2 kW |
| Provozní tah | 12 Pa |
| Účinnost | 80,0 % |
| Vývod spalin | horní nebo zadní |
| Výška osy zadního vývodu | 946/1227 mm |
| Průměr kouřovodu | 150 mm |
| Externí přívod vzduchu | 125 mm |
| Rozměry: výška x šířka x hloubka | 1398 x 630 x 398 mm |
| Hmotnost | 174 kg |
| Průměrná spotřeba dřeva | 1,8 kg/h |
| Maximální délka polen | 25 cm |
ROMOTOP SONE G H kámen
Návrat na hlavní stranu GAS-TM.sk
| Typ | kamna |
| Materiál | ocel / kámen |
| Účinnost | více než 80 % |
| Výkon | do 6 kW |
| Konvenční kamna | Ano |
| Průměr kouřovodu | 150 mm |
| Centrální přívod vzduchu | Ano |
| Vývod kouřovodu | horní a zadní |
| Maximální délka polen | 25 cm |