Cena za 1 kus
Řada PREMIUM Condens
Plynové kondenzační kotle řady PREMIUM Condens jsou kotle na zemní plyn či propan určené pro vytápění topného systému a ohřev užitkové vody. Tato řada kotlů přináší špičkovou technologii, která vychází z posledních poznatků v oboru. Kotel je složen z nejmodernějších komponentů umožňujících aktivní řízení spalovacího procesu.
Kotle mají nerezový výměník s dochlazovanou čelní hořákovou stěnou. Nový typ plynového ventilu ve spolupráci s hořákem BLUEJET® vyniká vysokým stupněm modulace. Umožňuje tak provoz a kvalitní spalování i při nízkých rychlostech proudění plynu. Regulační poměr tohoto typu kotle je pak 1:10 a minimální výkon je od 1,8 kW. Plynový ventil navíc umožnuje optimalizovat proces hoření a spotřebu plynu tak, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám energie. Tato řada vyniká velmi tichým provozem díky novému vícefázovému ventilátoru.
Řada kondenzačních kotlů THERM 18 kombinuje špičkovou technologii, která vychází z posledních poznatků v oboru, a nejmodernější komponenty umožňující aktivní řízení spalovacího provozu s ohledem na spotřebu plynu, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám energií. Kotle mají nerezový výměník s dochlazovanou čelní hořákovou stěnou. Nový typ plynového ventilu ve spolupráci s tímto hořákem vyniká vysokým stupněm modulace. Regulační poměr tohoto typu kotle je pak 1:10 a minimální výkon je od 1,8 kW.
Kotle jsou určeny díky širokému rozsahu modulace výkonu od 1,8 do 19,0 kW zejména pro použití do nízkoenergetických staveb s nízkými tepelnými ztrátami.
Varianta kotle THERM 18 KDZ 5 má zabudovaný zásobník teplé vody o objemu 55 litrů.
Pro tento kotel výrobce poskytuje záruku s podmínkou, že již při instalaci bude kotel vybaven magnetickým filtrem na vstupu vratné vody do kotle (viz související zboží) a pravidelným servisem a kvalitou topného media dle návodu.
THERM 18 KDZ 5
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | závěsný se zabudovaným nerezovým zásobníkem |
| Varianta: | kondenzační |
| Jmenovitý výkon: | 1,8 - 19,0 kW |
| Palivo: |
zemní plyn, propan |
| Spořeba zemní plyn: |
0,181 - 1,749 m3/hod |
| Spotřeba propan: |
0,070 - 0,711 m3/hod |
| Účinnost kotle: |
99 - 106% |
| Odtah spalin: | kondenzační, přes stěnu ven nebo do komína - 60/100; 80/125; 2x80 |
| Tichý provoz: |
ANO |
| Ohřev TUV: | ANO zabudovaný nerezový zásobník 55 litrů |
| Vnitřní čerpadlo: | ANO - vysoce účinné, elektronicky řízené, modulační, ErP ready |
| Pojistný ventil: | ANO |
| Automatický diagnostický systém: | ANO |
| Automatický odzvdušňovač: | ANO |
| Spalinový senzor: | ANO |
| Připojovací napětí: | 230 V / 50 Hz |
| Celková elektrická spotřeba: | 68,2 W |
| Grafický displej: |
ANO - LCD displej |
| Objem zabudované expanzní nádoby: | 7 litrů |
| Maximální ohřevný tlak: | 0,3 MPa (3 bar) |
| Váha kotle bez topného media | 56 kG |
| Stupeň krytí: | IP 41 D |
| Rozměry výška x šířka x hloubka: | 725 x 800 x 385 mm |
| Energetická třída topení/ohřevu TUV |
A/A |
Spotřebič musí být instalován v souladu s návodem k obsluze vydaným výrobcem tohoto spotřebiče. Uvedení do provozu musí provést osoba, vlastnící patřičná oprávnění.
K plynovému kotli THERMONA se výborně hodí zásobníky teplé vody DZ Dražice.
Dále k tomuto kotli doporučujeme kvalitní radiátory PURMO.
Provádíme i montáže kotlů včetně zajištění výchozí plynové revize.
| Typ kotle | plynový kondenzační |
| Provedení | závěsné |
| Odtah spalin | turbo-kondenzační (přes stěnu ven nebo do komína) |
| Příprava teplé užitkové vody | vestavěný zásobník |
| Maximální výkon | 10 - 19,9 kW |
| Barevné provedení | bílá |