Cena za 1 kus
Řada OPTIMUM Condens
Plynové kondenzační kotle řady OPTIMUM Condens jsou kotle na zemní plyn či propan určené pro vytápění topného systému a ohřev užitkové vody. Kotle této řady jsou složeny z komponentů, které umožňují nabídnout alternativu kotle s optimálním poměrem cena/výkon. Za velice příznivou cenu tak nabízíme zákazníkovi velmi kvalitní kondenzační kotel s širokou možností využití. Základ kotle tvoří kondenzační těleso s nerezovým výměníkem, zaručující dlouhou životnost, se špičkovým hořákem s vysokou účinností a ekologickým provozem. Tvar a rozměry trubkovnice výměníku omezují usazovaní vodního kamene a zanášení výměníku.
Kotle mají vestavěnou ekvitermní regulaci umožňující optimalizovat teplotu topné vody na základě venkovní teploty a snižovat tak náklady na vytápění.
Varianta kotle THERM 24 KDNS je určena pouze pro topení, po doplnění o trojcestný ventil je možno ke kotli připojit bojler pro uhřev teplé užitkové vody. Kotel lze umístit do sklepů s nízkým stropem.
Pro tento kotel výrobce poskytuje záruku s podmínkou, že již při instalaci bude kotel doplněn magnetickým filtrem na vstupu vratné vody do kotle (viz související zboží) a pravidelným servisem a kvalitou topného media dle návodu.
THERM 24 KDZN
| Výhody pro Vás: | |
|---|---|
| Provedení: | stacionární |
| Varianta: | kondenzační |
| Jmenovitý výkon: | 4,6 - 26,0 kW |
| Palivo: |
zemní plyn, propan |
| Spořeba zemní plyn: |
0,46 - 2,7 m3/hod |
| Spotřeba propan: |
0,20 - 1,03 m3/hod |
| Účinnost kotle: |
98 - 107% |
| Odtah spalin: | kondenzační, přes stěnu ven nebo do komína 80/125 nebo 2x80 - NELZE 60/100! |
| Tichý provoz: |
ANO |
| Ohřev TUV: | NE (možno po doplnění o trojcestný ventil) |
| Vnitřní čerpadlo: | ANO - vysoce účinné, elektronicky řízené, modulační, ErP ready |
| Pojistný ventil: | ANO |
| Automatický diagnostický systém: | ANO |
| Automatický odzvdušňovač: | ANO |
| Spalinový senzor: | ANO |
| Připojovací napětí: | 230 V / 50 Hz |
| Celková elektrická spotřeba: | 70 W |
| Grafický displej: |
ANO - LCD displej |
| Objem zabudované expanzní nádoby topného okruhu: | 7 litrů |
| Maximální ohřevný tlak topné vody: | 0,3 MPa (3 bar) |
| Váha kotle bez topného media | 33 kG |
| Stupeň krytí: | IP 41 D |
| Rozměry výška x šířka x hloubka: | 935 x 510 x 458 mm |
| Energetická třída topení: | A |
Spotřebič musí být instalován v souladu s návodem k obsluze vydaným výrobcem tohoto spotřebiče. Uvedení do provozu musí provést osoba, vlastnící patřičná oprávnění.
K plynovému kotli THERMONA se výborně hodí i zásobníky teplé vody DZ Dražice.
Dále k tomuto kotli doporučujeme kvalitní radiátory PURMO.
Provádíme i montáže kotlů včetně zajištění výchozí plynové revize.
| Typ kotle | plynový kondenzační |
| Provedení | stacionární |
| Odtah spalin | turbo-kondenzační (přes stěnu ven nebo do komína) |
| Příprava teplé užitkové vody | bez ohřevu - pouze topení |
| Maximální výkon | 20 - 29,9 kW |
| Barevné provedení | bílá |